TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
kowjack
nowy
nowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2012, 22:29
Tuner: ferdek
Antena: 60
Konwerter: single
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#1

Post autor: kowjack » 19 maja 2012, 23:16

Witam.

Chcialbym sie poradzic odnosnie ustawienia 3 pozycji - 13 , 19.2 i 28.2. Mieszkam w UK , posiadam antene Triaxa TD78 , Triaxa multiblock (taka szyna na konwentery ) oraz 3 Inverto Black Ultra. Kąt elewacji Hot Birda to: 26.49° , kat elewacji Astry 19.2 to : 24.47° oraz kat elewacji Astry 28.2 to : 20.85° . Jak dla mnie to powinno byc ustawione : po lewej stronie wysiegnika Hotbitd , po prawej stronie wysiegnika Astra 19.2 i ostatni po prawej stronie wysiegnika Astra 28.2 ( wszystko patrzac z tylu anteny ) . Przy czym lewa strona listwy tam gdzie znajduje sie Hotbird powinna byc lekko podniesiona , a prawa stona za wysiegnikiem (Astra 19.2 oraz Astra 28.2 ) powinna opadac ku dolowi . I tak mam teraz ustawione i nijak nie moge ustawic Astry 28.2 . Prosze o potwierdzenie czy dobrze rozumuje , ewentualnie ktorego satelite ustawiac pierwszego ???? Za szelkie wskazowki bardzo dziekuje .



kowjack
nowy
nowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2012, 22:29
Tuner: ferdek
Antena: 60
Konwerter: single
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#2

Post autor: kowjack » 21 maja 2012, 11:54

Witam.

Nikt nie pomoze ????

Dziekuje



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#3

Post autor: Jacek » 21 maja 2012, 19:17

Z tego co pamiętam to chyba była antena TD100 lub 115
Załączniki
28-19-13.JPG
28e-19e-13e
Za ten post użytkownik Jacek otrzymał podziękowanie od:
kowjack (21 maja 2012, 23:47)


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

kowjack
nowy
nowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2012, 22:29
Tuner: ferdek
Antena: 60
Konwerter: single
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#4

Post autor: kowjack » 21 maja 2012, 23:49

@Jacek dziekuje serdecznie :-) . Powiesz mi jescze na jakiego satelite najlepiej ustawiac jako pierwsz LNB ???

DZiekuje



Awatar użytkownika
Jacek
Ekspert
Ekspert
Posty: 1918
Rejestracja: 11 lut 2009, 21:54
Tuner: DM800
Antena: Mabo120PM
Konwerter: Invacom
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Dostał Podziękowań: 80 razy
Kontakt:

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#5

Post autor: Jacek » 22 maja 2012, 10:10

Wg tego co widać na fotce to Astra 19e. Uchwyt konwertera jest dosunięty do mocowania listwy. Po tej samej stronie dołożony jest Hot Bird 13e.


''Gdy gazela budzi się o poranku wie, że musi biegać szybciej niż najszybszy lew, inaczej zostanie pożarta...
Gdy rano budzi się lew - już wie, że musi biec szybciej niż najwolniejsza gazela, bo zdechnie z głodu...
Nieważne czy jesteś gazelą, czy lwem od rana musisz zapierdalać..."
PODOBNO:
(Muhammad bin Raschid Al Maktum, szejk Dubaju.)

kowjack
nowy
nowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2012, 22:29
Tuner: ferdek
Antena: 60
Konwerter: single
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#6

Post autor: kowjack » 22 maja 2012, 12:01

@Jacek jeszcze raz dziekue bardzo :-). Dzisiaj bede probowal kolejny raz . Mecze sie juz z tym problemem 2 tydzien . Poprosilem nawet instalatora anten o ustawienie ale polegl . Sam nie rozumiem na czym polega problem . Jesli ustawiam tylko jeden konwenter to wszystkie 3 pozycje lapie bez problemu , ale zgranie wszystkich trzech graniczy u mnie z cudem :-( . Pozstaram sie napisac o wynikach dzisiejszej nierownej walki z konwenterami na szynie triaxa .

Dzikeuje :-)



kowjack
nowy
nowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2012, 22:29
Tuner: ferdek
Antena: 60
Konwerter: single
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#7

Post autor: kowjack » 22 maja 2012, 23:31

Witam.
Po calodziennych probach , jak dla mnie okazalo sie ze ramie MULTIBLOCK-a okazalo sie zle wymierzone i brakowalo kata nachylenia . Niestety zasatala mnie noc i musialem dac sobie spokoj . Plan na jutrzejszy dzien jest aby przesunac srodek ramienia co da wiekszy kat nachylenia . Mam nadzieje ze to bedzie to :-)


Dziekuje pozdrawiam



Awatar użytkownika
mortodontus
DX-er
DX-er
Posty: 2548
Rejestracja: 25 lut 2009, 21:08
Antena: Triax 110 TD
Podziękował: 21 razy
Dostał Podziękowań: 71 razy

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#8

Post autor: mortodontus » 23 maja 2012, 0:24

Ustaw dwa konwentery (środkowy i jeden ze skrajnych konwerterów) na standardowym oryginalnym mocowaniu ich do szyny z zastosowaniem odpowiedniego nachylenia szyny. Trzeci konwerter skrajny zamocuj na dorobionym uchwycie do szyny poprzez dobranie odpowiedniej wysokości jego zamocowania względem szyny. Szyna multibloca do Triaxa TD nie jest najlepiej przystosowana do mocowania na niej większej ilości konwerterów (jak będziesz zmieniał kąt nachylenia szyny na skrajnym konwerterze np. z lewej strony przy orginalnym mocowaniu konwertera do szyny to sygnał na konwerterze zamocowanym z prawej skrajnej strony będzie się osłabiał - ciężko jest uzyskać sygnał optymalny na wszystkich trzech konwerterach jednocześnie na oryginalnym zamocowaniu konwerterów do szyny).



kowjack
nowy
nowy
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2012, 22:29
Tuner: ferdek
Antena: 60
Konwerter: single
Podziękował: 1 razy
Dostał Podziękowań: 0

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#9

Post autor: kowjack » 25 maja 2012, 16:17

Witam.

Dziekuje serdecznie wszystkim za pomoc :-) . W moim mniemaniu kupno anteny Triaxa TD 78 i MULTIBLOCK-a na wiecej niz 2 satelitki to nie najlepszy pomysl ( bardzo delikatnie powiedziane ) . No ale jak sie powiedzialo A trzeba powiedziec B :-) . Ustawilem tylko Hot Birda ,umieszczajac konwenter na skrajnej pozycjii wyciegnika Multiblocka po lewej stronie ) . Przesunolem wysiegnik Multiblocka z konwenterm Hotbirda najblizej lewej strony wysiegnika anteny (przewiercilem i skrecilem wysiegnik Multiblocka ) Po prawej stronie wysiegnika anteny ustawilem Astre 19 i po prawej stronie za Astra 19 ustawilem Astre 28.2 , przy czym prawa strona wysiegnika Multiblocka podniesiona jest do gory. Jeszcze raz korekta Hotbirda , Astry 19 i Astry 28.2 i wyniki Hotbird okolo 93% Astra 19 95% Astra 28.2 55-60%.
Sygnal na Astrze 28.2/5 jest dla mnie nie wystarczajacy i zrobilem probe wycjagajac konwenter Astry 28.2 z szyny i ustawilem na Szynie Multiblocka.Sygnal wzrosl do okolo 85 %. Plan na dzien dzisieszy jest taki , aby przeciac mocowanie konwentera ( pomiedzy mocowaniem szyny a mocowaniem konwentera ) i zrobienie regulowanej wysokosci konwentera. Plan planem ale jak narazie nie mam pomyslu jak to zrobic , aby mialo to rece i nogi . Po profesjonalnym ;-) instalatorze pousuwalem resztki spinek , ktorym probowal regulowac wysokosc wysiegnika anteny :-) . Jak tylko wymysle jak podnesc ostatni konwenter postaram sie napisac jak to wyszlo .

@mortodontus dzieki zarade jesli nic mi nie wyjdzie z moim pomyslem bede zmuszony zrobic jak radzisz .

Jeszcze raz wszystkim sedecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam



Awatar użytkownika
mortodontus
DX-er
DX-er
Posty: 2548
Rejestracja: 25 lut 2009, 21:08
Antena: Triax 110 TD
Podziękował: 21 razy
Dostał Podziękowań: 71 razy

TRIAX TD78 i TRIAX TD MULTIBLOCK

#10

Post autor: mortodontus » 25 maja 2012, 19:56

Jak chcesz to zobacz jak u mnie to wygląda w dziale: Nasz sprzęt TV-SAT.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości