OCTAGON_SF 1028P - Noblence

Wszystko na temat odbiorników marki Octagon
Awatar użytkownika
sq9
nowy
nowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2011, 15:03
Tuner: AXHD51 ,F1,VU+
Antena: 120
Konwerter: multi
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 1 razy
Kontakt:

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1411

Post autor: sq9 » 25 sie 2012, 14:41

Wracając do oscam.conf

najlepiej to robić w WebInterface tak jak widzę robisz :thumbsup:

zakładka CONFIGURATION
na samym końcu z prawej ekranu masz : DVB-Api jak ci się wyświetli po kliku
możesz zmieniać w Boxtype na odpowiedni (próbuj ) jest ich trochę no i musi być enabled zaptaszkowane ! po zmianie , oscam musi być restartowany !
to co pokazałeś to 1 od góry to oscam.dvbapi to jest taki plik priority pokazuje co ma dekodować pod P:
pod I: co ma ignorować wpis dla polskich platform podałem w poprzednim poście
podstawowa sprawa oprócz DVB-Api to odpowiednie ustawienia user dla dvb-api jak jest local
to w oscam .user też musi byc local ze wpisami tak jak podałem w poprzednim poście


no i w 2 obrazku są uprawnienia ze starej karty CW (poprawne) karta jest czytana
jednak poczytaj tu:
http://www.skylink.cz/web/structure/6.h ... Key=cz_162
zauważysz że wymiana na ICE będzie niezbędna no i od lipca nie ma już "wiecznych kart" :confused:

mam nadzieję że za dużo nie namieszałem :pirate:
Za ten post użytkownik sq9 otrzymał podziękowanie od:
Harti (25 sie 2012, 23:00)



Alamar
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 26 sty 2012, 16:51
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 1 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1412

Post autor: Alamar » 05 wrz 2012, 19:26

U mnie po uzywaniu tej funkcji z zapisywaniem epg na dysk tuner stawal sie nie stabilny - po wylaczeniu kabla dysku dopiero odzyskiwal sprawnosc, samo restartowanie nie pomagalo.
Po wylaczeniu tej funkcji ponownie chodzi ok.
Ciekawe dlaczego epg na niektorzych kanalach jak wlasnie Sci fi Universal, Universal Channel chyba takze TCM i inne jest po wlaczeniu habelkiem a potem znika i MHW ani nic innego nie jest wstanie go przywrocic tylko habelek a wtedy sie traci cala reszte EPG.



remi76
nowy
nowy
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2012, 22:04
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1413

Post autor: remi76 » 07 wrz 2012, 11:51

Witam,

Uff, przejrzalem caly watek i od euforii na poacztku do watpliwosci pozniej. Czym wiecej sie czyta tym gorzej. Mieszkam w Irlandii i odbieram Cyfre+ do tego chcialbym odbierac Freesat z UK. Myslalem o Octagonie 1028 bo piszecie,
ze ma ladny obraz, a do tego dwie glowice. A ja chcialbym by dzialal dobrze streaming po Wifi. Bo gdy chce ogladac jakis mecz na C+ to zaraz corka chce bajki. Wiec chcialbym ogladac to na kompie, gdy Ona oglada TV. Do tego dobrze by bylo zeby dzialalo w miare szybko przelaczanie kanalow.Ktos pisal, ze ma po pare sekund przerwy, to jakas porazka. W nizszej cenie jest Octagon 1018 ale pisal tu ktos ze sa problemy z jakoscia obrazu na Cyfrze, zaleznie od rev. plyty glownej. Sam juz nie wiem, wczesniej myslalem o VU+ Duo ale pisza, ze jakosc obrazu w SD nie powala na kolana. Narazie do Cyfry zamowilem Technisata Digyboxx C+ ale to rozwiazanie tymczasowe. Mam metlik w glowie i jestem w kropce.
W ogole to jaki chipset ma Octagon 1028?

Pozdrawiam,



tvsatuser
nowy
nowy
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2010, 17:23
Tuner: Opticum 9500 HD i Orton HD 550
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1414

Post autor: tvsatuser » 07 wrz 2012, 21:15

Czesc

Zastanawiam się nad kupnem Octagona na STi7110 450MHz 1008G SE+ (LED disp) lub 1008G+ SE+ z VFD.
czy to lepszy tuner od vu+ uno?

LED w niemczech satking około 870-880zł z kurierem do polski, a VFD ~1030zł
w polsce ich nie widać
gdzieś można taniej dostać?

2x USB 2.0
2x czytnik conax
sloty 2 CI+ nie będzie problemu z CI CP?

Inna marka to hdbox 9105 hd+, ale jego kompletnie nie widze



Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1415

Post autor: inz.Antenowicz » 08 wrz 2012, 21:00

remi76 pisze:Witam,

Uff, przejrzalem caly watek i od euforii na poacztku do watpliwosci pozniej. Czym wiecej sie czyta tym gorzej. Mieszkam w Irlandii i odbieram Cyfre+ do tego chcialbym odbierac Freesat z UK. Myslalem o Octagonie 1028 bo piszecie,
ze ma ladny obraz, a do tego dwie glowice. A ja chcialbym by dzialal dobrze streaming po Wifi. Bo gdy chce ogladac jakis mecz na C+ to zaraz corka chce bajki. Wiec chcialbym ogladac to na kompie, gdy Ona oglada TV. Do tego dobrze by bylo zeby dzialalo w miare szybko przelaczanie kanalow.Ktos pisal, ze ma po pare sekund przerwy, to jakas porazka. W nizszej cenie jest Octagon 1018 ale pisal tu ktos ze sa problemy z jakoscia obrazu na Cyfrze, zaleznie od rev. plyty glownej. Sam juz nie wiem, wczesniej myslalem o VU+ Duo ale pisza, ze jakosc obrazu w SD nie powala na kolana. Narazie do Cyfry zamowilem Technisata Digyboxx C+ ale to rozwiazanie tymczasowe. Mam metlik w glowie i jestem w kropce. W ogole to jaki chipset ma Octagon 1028?

Pozdrawiam,
Panie Kolego, takie rzeczy to chyba tylko w Erze! :w00t: Widze ma Kolega dluga liste rzyczen a nasze Octagonki, to niestety nie jest board computer ze statku kosmicznego Star Trek! :grin: Streaming po Wifi na Octgagonie? Na telewizorze bajki a na komputerze mecz? Dobre to! :thumbsup: Czy jest wogole jakis tuner na ktorym to perfekcyjnie dziala i to w HD? Kiedys tez mialem takie rzyczenia. Chetnie przylacze sie pod to pytanie! :beer:

Napisze tak, ja planuje sobie teraz ten tunerek kupic: http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver- ... eiver.html - Firmowa Enigma, najlepszy obraz, najnowszy chipset, najtanszy w najlepszej klasie! W Polsce go chyba nie ma. Po co zara 600euro za Drreamboxa bulic? Tsssss... :vivalabamba:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

remi76
nowy
nowy
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2012, 22:04
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1416

Post autor: remi76 » 09 wrz 2012, 0:46

inz.Antenowicz pisze:
Panie Kolego, takie rzeczy to chyba tylko w Erze! :w00t: Widze ma Kolega dluga liste rzyczen a nasze Octagonki, to niestety nie jest board computer ze statku kosmicznego Star Trek! :grin: Streaming po Wifi na Octgagonie? Na telewizorze bajki a na komputerze mecz? Dobre to! :thumbsup: Czy jest wogole jakis tuner na ktorym to perfekcyjnie dziala i to w HD? Kiedys tez mialem takie rzyczenia. Chetnie przylacze sie pod to pytanie! :beer:

Napisze tak, ja planuje sobie teraz ten tunerek kupic: http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver- ... eiver.html - Firmowa Enigma, najlepszy obraz, najnowszy chipset, najtanszy w najlepszej klasie! W Polsce go chyba nie ma. Po co zara 600euro za Drreamboxa bulic? Tsssss... :vivalabamba:
Pytalem, bo wczesniej czytalem ze na Vu+ Duo dziala dobrze, nie mowie, ze HD, a to chyba nie technologia rodem ze StarTreka?Chyba, ze wlasciciele VU+
sciemniaja :sly:

Za to moze mi ktos odpowiedziec jaka jest roznica w jakosci obrazu pomiedzy STi a Broadcomem? Podobno np VU nie powala na kolana pod tym wzgledem,
szczegolnie SD. Ten Xtrend tez ma Broadcoma ale moze z obrazem jest inaczej.



Awatar użytkownika
inz.Antenowicz
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 581
Rejestracja: 21 lip 2010, 17:26
Tuner: DM7020HD/VU+Duo2
Antena: T90/E85/Triax110
Konwerter: Inverto Black Ultra / Best HQRF202
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 64 razy
Dostał Podziękowań: 34 razy

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1417

Post autor: inz.Antenowicz » 09 wrz 2012, 11:37

Co do tunera Xtrend/Clarke Tech ET9000, to Niemcy na forach bardzo pozytywnie pisza na temat obrazu tej serii a przyznam, ze jakosc obrazu dla mnie jest jedna z najwazniejszych cech tunera (no i poprawnie czytanie modulow i kart), jakies tam inter-meserszmity mnie nie interesuja, bo to utopia! Octagona 1028 nie kupowalem ze wzgledu na jakosc obrazu a raczej jako kot w worku i powiem, ze na mojim LEDzie od Samsunga, ktory byl dosc drogim telewizorem, naprawde 1028 extra! ;)

Napisze tak, bylem wielkim fanem wynalazkow ale sparzylem sobie tyle razy rece, wydalem kase na nic i dalem sobie ze wzgledu na moja Zone spokoj. :w00t: Chyba musimy jeszcze z 20 lat poczekac! ;) Chcialem np kupic sobie transmitter HDMI Wifi. Mialem pomysl aby kupic jeden nadajnik i 2-3 odbiorniki. Niestety nie ma takiego czegos na dzien dzisiejszy a bylem w stanie wydac na to naprawde duzo kasy. Moge Ci polecic jednak transmitter HDMI Wifi z jednym odbiornikiem. To chyba najlepsze rozwiazanie. Badz jednak rozwazny przy wyborze, bo ten badziew potrafi zaklucac internet. Najtansza opcja jest jednak to: http://dmtrade.pl/index.php?p108,digial ... k-3-system - mozna dokupic dodatkowy odbiornik, np do sypialni. :smile1:


multifeed: Wavefrontier T90
konwerter: Inverto Black Ultra / Best Germany HD3D / Invacom QDH-031
diseqc: emp-centauri 16/1+1

tvsatuser
nowy
nowy
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2010, 17:23
Tuner: Opticum 9500 HD i Orton HD 550
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1418

Post autor: tvsatuser » 09 wrz 2012, 15:09

Zastanawiam się teraz nad 1008P SE+ lub 1008G SE+.
Czy warto dopłacać do wersji G różniącej wiekszą pamięcią Flash?

Czy soft posiada dodatkowe funkcje?

Jak wygląda w tych Octagonach współpraca z Modułem CI CP?



SG76
nowy
nowy
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2012, 9:43
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1419

Post autor: SG76 » 16 wrz 2012, 22:24

Witam
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Otóż tuner pokazuje sygnał z głowicy, natomiast nie wyszukuje żadnych kanałów. Po wgraniu gotowej listy na programach kodowanych pokazuje komunikat kanał zakodowany, natomiast na fta błąd kanału. Wgrywanie softu, ani resetowanie ustawień nie pomaga.



Awatar użytkownika
zuchnet
DX-er
DX-er
Posty: 12529
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:24
Tuner: Dr.HD, Openbox, TBS 6983
Antena: 2m, OFC 1200, AS-130
Konwerter: Inverto White Flansh
Lokalizacja: Lubartów 51.44°N 22.68°E
Podziękował: 552 razy
Dostał Podziękowań: 806 razy
Kontakt:

OCTAGON_SF 1028P - Noblence

#1420

Post autor: zuchnet » 17 wrz 2012, 6:21

Obie głowice masz DVB-S2 ?


Dish: Parabola 200 (98e-53w), AS-120 , AS-130, 3xT90 (95e-60e),(42e-4w),(5w-45w)
STB:DM 920UHD, DM 900UHD, VU+ DUO 4K SE , SF-8008 Single, Openbox X-810, S3 Mini II, S3 CI II, AS-4K2X, GT Media: GTX, GT Combo, V9 Prime, TBS 6903

ODPOWIEDZ

Wróć do „Octagon”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości