Deviser S30 czy Rover Master STC?

Jeśli masz problemy, chcesz zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, to pisz tutaj. Telewizja satelitarna FORUM.
Ramos
Początkujący
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 13 lip 2016, 8:16
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#1

Post autor: Ramos » 29 lip 2016, 17:19

Wiem że oba mierniki to całkiem inna półka cenowa ale muszę coś kupić i zastanawiam się co.
Oczywiście rover używany bo 5 tysi nie mam :blink:



lahcim
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 18 sie 2014, 13:47
Antena: Laminas ofc1200
Konwerter: Best quad
Lokalizacja: Okolice Katowic
Podziękował: 15 razy
Dostał Podziękowań: 40 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#2

Post autor: lahcim » 29 lip 2016, 17:30

Z amatorskiego punktu widzenia mogę doradzić kupno s30 i resztę kasy jaka miałbyś wydać na Rovera przeznacz na antenę obrotowa od 120 cm wzwyż. Choć już raz odpisałeś ze obrotowa ciebie nie interesuję to zwróć uwagę ze prawie każdy tu na forum taka posiada wiec przemyśl dlaczego.

W s30 ustawia się dane TP za pomocą programu na kompie bo ręcznie tam za wiele nie po wprowadzasz to tak informacyjnie.


Laminas ofc1200 polarmount ( 40.5 W-90 E )
Tuner Dr.hd F15 , Dr.hd F16 , Openbox SX9 TWIN.

adix
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 26 lip 2013, 18:38
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 6 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#3

Post autor: adix » 29 lip 2016, 18:05

Jeżeli chcesz ustawić antenkę sobie, znajomym wystarczy s30. Jeżeli chcesz robić to zawodowo polecam Rovera.



Ramos
Początkujący
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 13 lip 2016, 8:16
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#4

Post autor: Ramos » 29 lip 2016, 19:59

lahcim pisze:Z amatorskiego punktu widzenia mogę doradzić kupno s30 i resztę kasy jaka miałbyś wydać na Rovera przeznacz na antenę obrotowa od 120 cm wzwyż. Choć już raz odpisałeś ze obrotowa ciebie nie interesuję to zwróć uwagę ze prawie każdy tu na forum taka posiada wiec przemyśl dlaczego.

W s30 ustawia się dane TP za pomocą programu na kompie bo ręcznie tam za wiele nie po wprowadzasz to tak informacyjnie.
Dobrymi radami jest piekło wybrukowane :evil:
Kupiłem mabo 105 i na tym będzie tylko HB+ASTRA i żadne obrotnice mnie nie interesują. Mieszkam w takim miejscu że nie ma gdzie powiesić anteny a montowanie obrotnicy dla szpanu aby łapać 23,5E-30W? Wolę tą kasę przeznaczyć na ważniejsze rzeczy niż podniecanie się zagramanicznymi programami.
Pytam o ten miernik bo na alledrogo jest za 1650 i nie wiem czy ta cena to okazja czy raczej przepłacanie.
Deviser jest fajny ale już miałem tyle mierników-wskaźników że chciałbym w końcu kupić coś co będzie pokazywało prawdziwe wartości.
Może ktoś ma miernik godny uwagi który chce sprzedać?



lahcim
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 477
Rejestracja: 18 sie 2014, 13:47
Antena: Laminas ofc1200
Konwerter: Best quad
Lokalizacja: Okolice Katowic
Podziękował: 15 razy
Dostał Podziękowań: 40 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#5

Post autor: lahcim » 29 lip 2016, 20:22

Widzę ze nie ma ci co doradzać bo wiesz wszystko najlepiej tak jak kupiłeś ten wskaźnik pcm tym bardziej że nie jesteś ani dx erem ani łowca przekazów ani fascynatem tv sat bo interesuje cię tylko 13 e i 19.2 e a to można odbierać na zwykłej antenie 80 lub 90 cm i miernika do tego nie potrzeba. Sygnały z tych pozycji są silne i dlatego wystarczy zwykła antena i tani konwerter i tak kupuje większość ludzi nie interesujaca się tv sat.

Po co to wszystko robisz dla 13 e i 19.2 e ? To nie ma racjonalnego wytłumaczenia no chyba ze zajmiesz się zarobkową instalacja anten sat na te 2 pozycję i tak właśnie myślę. Nie widzę już sensu dalszego doradzania z mojej strony bo jestem amatorem fascynatem tv sat i to raczej ty instalując anteny zarobkowo powinieneś mieć wiedzę.


Laminas ofc1200 polarmount ( 40.5 W-90 E )
Tuner Dr.hd F15 , Dr.hd F16 , Openbox SX9 TWIN.

Ramos
Początkujący
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 13 lip 2016, 8:16
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#6

Post autor: Ramos » 29 lip 2016, 22:05

Pewną wiedzę mam i wiem czego oczekuję. Sądzicie że dla jednego ustawienia anteny bym kupował jakikolwiek miernik? Zawołał bym kogoś co by ustawił antenę i tyle.
Nie interesuje mnie robienie czegoś "bo się da" i ładowanie w to wielkich pieniędzy. Wiem że wiązkę brytyjską da się w Polsce oglądać na antenie 3m. Ktoś chce, wydaje górę pieniędzy dla satysfakcji że się mu udało. Nie twierdzę że to głupie. Nie moje pieniądze więc niech każdy robi i wydaje na co chce.

Wracając do meritum -pytanie nie brzmiało co chcę a co sądzicie o tych dwóch miernikach.
Chyba zbyt trudne nie jest? Potrzebuję go bo zajmuję się instalacjami sat i komputerowymi.

Antenę po to kupiłem bo famaval jest bardzo wiotki i byle wiatr uniemożliwia oglądanie.



Ramos
Początkujący
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 13 lip 2016, 8:16
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#7

Post autor: Ramos » 31 lip 2016, 12:31

Ogłoszenie nieaktualne!



Awatar użytkownika
Mulder69
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:06
Lokalizacja: okolice Katowic
Podziękował: 13 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#8

Post autor: Mulder69 » 31 lip 2016, 13:15

Czy Deviser s30 czy Rover to jest zasadniczo uzależnione jak bardzo potrzebujesz dodatkowych opcji/możliwości
w mierniku.
Jeżeli wykonujesz 2 - 5 instalacji sat w miesiącu i jeżeli zazwyczaj jest to hot bird lub astra (DVB-S, DVB-S2)
to spokojnie wystarczy Ci Deviser s30 (nowy około 600 - 670zł) lub Satfinder 3HD Slim (800 zł)
Satfinder 3HD Slim ma parę dodatkowych opcji poza tym jest bardzo zachwalany w innych krajach.
info: http://www.alpsat.com/index.php?page=Urun_Detay&id=31
http://www.x-sat.gr/Satfinder/SATFINDER ... 20slim.pdf

Możliwości Devisera s30 masz fajnie pokazane na tych filmach:
https://www.youtube.com/watch?v=a6GlrrmssXM
https://www.youtube.com/watch?v=O3cu53-n-TI

Rover Master STC to wyższa liga ale już nie tyle dokładność pomiarów ale dodatkowe opcje
oraz przede wszystkim więcej obsługiwanych systemów czyli DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-H, DVB-C, sygnał analogowy
Dokładną tabelkę (choć i tak nie opisującą w pełni możliwości miernika) masz tu:
http://www.dipol.com.pl/profesjonalny_m ... R10832.htm
Miałem go na testy jakiś czas temu i jest świetny ale ja potrzebuję dobry ale lekki i poręczny miernik
dlatego odpuściłem Rovera.
Co do aukcji jaka jest na allegro obecnie za 1650 zł to jest to cena/jakość bardzo dobra
oferta. Może zastanawiać jedna sprawa a dokładnie ten miernik jest już wystawiany parę miesięcy
i nie ma kupca...myślę że po prostu rynek nasz jest nasycony sprzętem mierniczym no i trzeba pamiętać
że większość kupuje tzw wskaźniki za 50 - 100 zł a lepszy sprzęt kupują nieliczne osoby prywatne oraz firmy.

Jakiś czas temu parę osób zadawało mi pytanie co do Devisera "dlaczego chcesz go sprzedać jak tak zachwalałeś go na forach" i tp
no i nie zmieniam zdania o nim ale po prostu od jakiegoś czasu mam Neona S2 i Deviser po prostu leżał bezczynnie więc sprzedałem.

Pozdro
Za ten post użytkownik Mulder69 otrzymał podziękowanie od:
Ramos (31 lip 2016, 14:37)


Vu+Ultimo4k 4xDVBS2 FBC (HDD WD AV 4TB) OpenATV 6.0
czasza Laminas OFC-1200 AE + PM 75E - 30W + lnb BEST Germany HD3D 404 quad
Vu+Solo2 (HDD Samsung 2TB) OpenPli 4.0 czasza Triax 115 TD + lnb Inverto Black Ultra Quad

Ramos
Początkujący
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 13 lip 2016, 8:16
Podziękował: 2 razy
Dostał Podziękowań: 4 razy

Deviser S30 czy Rover Master STC?

#9

Post autor: Ramos » 02 sie 2016, 22:10

Kupiłem devisera. W moim odczuciu jest to niedopracowana konstrukcja do której trzeba się długo przyzwyczajać. Da się do niego zapiąć pasek (strasznie badziewny w zestawie) ale wtedy wisi "do góry nogami" :blink:
Oprogramowanie do edycji satelit najgorsze z jakim miałem do czynienia. Część opcji w ogóle nie ma żadnego znaczenia a część ustawiona na AUTO po prostu nie działa. Brak możliwości przesuwania satelit czy transponderów. Wgranie nowych transponderów trwa kilkadziesiąt sekund!

Do zalet mogę zaliczyć szybki start, czytelny ekran i chyba tyle. No i wg jakiś porównań w miarę realne wyniki pomiarów.



Awatar użytkownika
czarny_alibaba
Bywalec
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2015, 20:42
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Deviser S30 czy Satlink model HW7187 T2/C

#10

Post autor: czarny_alibaba » 27 sie 2016, 17:53

To który polecacie jako alternatywa w tym przedziale cenowym do 800zł dla
Devisera s30 ? :hmmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział dla początkujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości