[ZLECĘ] Dokładne ustawienie obrotnicy SG-2100

Na tym forum możesz umieszczać oferty kupna i sprzedaży
ODPOWIEDZ
ffallen
nowy
nowy
Tuner: Dreambox DM920 UHD
Antena: 90cm
Konwerter: Black Premium 0.2 dB
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 0

Post autor: ffallen » 24 lip 2020, 14:21

Witam. Może ktoś się orientuje, ma kontakt, jest lub po prostu zna DOBREGO instalatora na terenie TRÓJMIASTA, który profesjonalnie ustawiłby obrotnicę SG-2100? Chodzi mi o możliwie pełny zakres i żeby było to zrobione stabilnie i precyzyjnie.

Poszukaj na OLX, podzwoń na ogłoszenia, wysil się trochę. Wierzcie mi - zrobiłem to. To jest dramat jakie jest podejście większości - "Panie tego już się nie robi", "ja tylko Hot Bird i Astra", "obrotnica to będzie 1200zł" - to tylko niektóre. Wbrew pozorom kogoś kto się tego podejmie i zrobi porządnie ze świecą szukać.

Dlaczego instalator skoro mógłbym się w to bawić samemu? No właśnie żeby to było zrobione stabilnie i precyzyjnie. Nie mam żadnego miernika, a wiadomo jak to jest z tym idealnym pionem, skrajnymi satkami - nie mam tyle cierpliwości.

Antena: 90cm offset
Obrotnica: MOTECK SG-2100
Tuner: VU+ UNO 4k SE

Awatar użytkownika
toroidal68
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Tuner: Ultimo 4k/DM920 4K/Octagon 4K/SX6/U2C Denys
Antena: 2xT90/Zynek 2m
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 123 razy
Dostał Podziękowań: 154 razy

Post autor: toroidal68 » 24 lip 2020, 15:08

Nie ma czego sie bać,sam sobie poradzisz. :yes:
Poczytaj ten wątek a bedziesz mega zadowolony. :book:
silowniki-obrotnice-pozycjonery-f301/ob ... 1-s50.html
Bo jak ktos ci to zamontuje i skonfiguruje to i tak bedziesz go wolac raz po raz,bo to, albo to nie dziala,rozumiesz. :confused:
I ciagle bedziesz mial jakies korekty.W mojej miejscowosci tez nie mialem zadnego instalatora ktory by zmierzyl sie
z trajektorią musialem sobie sam poradzic i teraz musze to ogarniac. :w00t:

VU+Ultimo 4K /sf4008 4K /DM920 4K / VU+Ultimo HD / U2C /SX6/sf8008 4K
Slingbox500HD
2szt T90+diseq 1\16
2szt Channel Master 180cm //75e-58w //2xCband/LR/VH/Ku/Ku L,R/Szwecja/
Channel Master 120cm /Ku-band/ Kolowy L/R 90e-30w / Polska /
Channel Master 2.4m (w planach montazu Polska) :w00t:
Parabola Żniniewicz 200cm/silownik 36" / 90E-34W /Cband V/H i L/R / Ku-band/Kolowy L,R/

Obrazek

Awatar użytkownika
moimzdaniem
Stały bywalec
Stały bywalec
Tuner: Octagon SX88+ Optima Combo
Antena: Mabo 120
Konwerter: Ku: Inverto, C: GCF-2106
Podziękował: 36 razy
Dostał Podziękowań: 27 razy

Post autor: moimzdaniem » 25 lip 2020, 13:25

ffallen pisze:
24 lip 2020, 14:21
:hmmm: Balkon od strony wschodniej... nie ułatwia to zadania. Chyba że mieszkasz w bloku na ostatnim piętrze to można pokusić się np. o założenie wyższego masztu do balkonu żebyś złapał też zachodnią stronę do Hispasata 30*W ,dalej na zachód i tak na takiej antenie nie ma czego szukać, nie wiemy jaką masz widoczność na wschód. Jak jest to balkon od strony południowego szczytu budynku to można spróbować montażu zestawu np. na wysuwanej szynie przymocowanej do poprzecznego oparcia balkonu. A jak ani jedno ani drugie to zostaje montaż na dachu. W przypadku bloku prawdopodobnie potrzeba będzie pisać prośbę o zezwolenie do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Chyba że to domek jednorodzinny, to co innego. Druga kwestia jest taka ile wytrzyma obrotnica na nadmorskim dachu wystawiona na działanie sztormowych wiatrów. Tak to jest jak piszesz ze znalezieniem instalatora do ustawienia anteny obrotowej czy to obrotnicy czy siłownika. Chyba najlepiej będzie jak popatrzysz na lokalizacje userów kto jest z 3miasta i pisz na priv ,może ktoś pomoże. Jeśli nie znajdziesz nikogo do ustawienia, a znasz zasady działania zestawu obrotowego, ułożenia satelitów, itp., + znajdziesz w sobie pokłady energii, motywacji, cierpliwości, poczytasz trochę forum, to ustawisz to też sam, oraz znajdą się tu pomocni którzy podpowiedzą w razie potrzeby. Twoja decyzja.

Zakres obrotu: Yamal 90*E <-> Hispasat 30*W.
Zestaw odbiorczy: Mabo 120 + Ku: Inverto White Tech Single Flange, C: GCF-2106 (w zezie, pol. R/L) + SPJ 18" 36V + Datcom AP500 + diseqc 2/1 Signal DS-7070.
Tuner: Octagon SX88+ Optima Combo.
Mabo 150 PM :construction:
Pozdrawiam, Michu

ryszard_k11
Fanatyk
Fanatyk
Podziękował: 34 razy
Dostał Podziękowań: 15 razy

Post autor: ryszard_k11 » 25 lip 2020, 13:40

@ffallen,
Jeszcze tutaj cokolwiek możesz znaleźć : http://jackysat.prv.pl/podstr/obrotnica.html

Krispl
Bywalec
Bywalec
Tuner: Ferguson HF8900
Antena: Famaval 110 cm + obrotnica DM3800
Konwerter: Inverto Black Ultra
Podziękował: 0
Dostał Podziękowań: 11 razy

Post autor: Krispl » 25 lip 2020, 14:21

Dobry początek w ustawianiu obrotnicy to bardzo dokładne pionowanie masztu a sam masz musi być stabilnie umocowany. Zacznij od tego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”